Program 2021

Klimatická změna a my - výstava

11. 10. v 18.30 hod, vernisáž, Moving Station
 
Zahájení výstavy ilustrací Alexandry Zamouřilové -  ilustrace z  připravované knihy o lidském vlivu na přírodu a klima.
 
Výstava trvá do konce října. Vstup zdarma.
 
Klimatická změna a my
Co je klimatická změna? Jak působí na lidstvo a na přírodu? Proč vypouštíme skleníkové plyny? A co s tím může kdokoliv dělat, od dítěte po ředitele firmy?
 
Na tyto otázky populárně naučnou formou odpovídá tato výstava, která je současně ukázkou z připravované obrázkové knihy manželů Zamouřilových o změně klimatu.
 
Alexandra Zamouřilová je studentkou posledního ročníku magisterského oboru Mediální ilustrace na fakultě Ladislava Sutnara ZČU. Živí se jako grafická designérka zaměřená na brandový design a učí na střední umělecké škole, v rámci volnější tvorby se pak věnuje knižní a digitální ilustraci.
 
Jakub Zamouřil je členem iniciativy Fakta o klimatu, kde připravuje analýzy a podklady pro infografiky o změně klimatu a energetice. Mimo to také píše populárně naučné články pro magazín Czechsight. Profesně se zabývá vývojem vesmírných zařízení pro Evropskou kosmickou agenturu.
 
Manželé Zamouřilovi společně založili spolek Česko za klima, jehož hlavním cílem je osvěta o změně klimatu skrz hudební a vizuální umění. Spojením inženýrství a výtvarna pak manželé zachycují komplexitu problému změny klimatu a srozumitelnou formou o něm předávají informace.
 
Výstava i připravovaná obrázková kniha jsou pod záštitou FDU Ladislava Sutnara ZČU, odborné vedení akad. mal. Renáta Fučíková a MgA. Ing. Václav Šlajch.
Po kliknutí na obrázek si prohlédněte ochutnávku z výstavy.

Náš život na planetě - odborná debata

11. 10. v 19.00 hod, Moving station
 
O životě na naší planetě debatují: Mgr. Tereza Pelclová (Nadační fond Zelený poklad), RNDr. Jindřich Duras PhD. (Povodí Vltavy, Nadační fond Zelený poklad), Ing. Jakub Zamouřil (Fakta o klimatu), Mgr. Martina Dobiášová a Mgr. Aneta Fodorová  (lektorky programu Nové místo). Mgr. Ing. Jan Freidinger (Greenpeace). Debatu moderuje MgA., Mgr. Roman Černík.
Záznam debaty zde!

Série workshopů pro základní a střední školy s výstupem

Nové místo
 
Moving Station
 
Third Space
 
Série workshopů pro základní a střední školy s výstupem pro veřejnost.
 
Svět, jaký známe, mizí. Žijeme v době nevratných změn, nejisté budoucnosti a environmentálního žalu. Všichni cítíme potřebu změny. Je čas přestat se bát a začít jednat, a to nikoli ze strachu z trestu, katastrofy či ztráty současné životní úrovně, ale s vědomím sounáležitost, tedy že každý z nás je součástí světa a péče o něj se rovná péči o sebe sama a své blízké.
 
11. – 15. 10. 2021
 
Zážitkové workshopy pro školy. Info a rezervace prostřednictvím e-mailu: panamo@panamo.cz.
 
Výstup z workshopů Nové místo pro veřejnost - instalace
 
22. 10. v 19.00 hod, Moving Station
 
Vstupné 150, - Kč,
 
 
 
 

ČÍTÁNÍ LIDU

19. 10. ve 20.00 hod, Anděl Music Bar
 
Divadlo MY a kapela DOTmy tentokrát na téma „Můj život na planetě“
 
Vstupné dobrovolné.
 
 

Filmový klub – Kino Beseda

Měšťanská beseda, Kopeckého sady 13, Plzeň
 
2. 11. v 17.00 hod Země medu - Makedonie, 2019
 
Celovečerní debut dokumentaristů Ljubomira Stefanova a Tamary Kotevske. Humorný, byť drsný i něžný portrét křehké rovnováhy mezi lidstvem a přírodou, pohled na rychle mizející způsob života a nezapomenutelné svědectví o vytrvalosti jedné ženy.
 
Vstupné 120, - Kč
 
 
 
Vstupenky

Filmový klub – Kino Beseda

Měšťanská beseda, Kopeckého sady 13, Plzeň
 
2. 11. v 19.30 hod David Attenborough: Život na naší planetě – Velká Británie 2020
 
Známý moderátor se ohlíží za svým životem a historií vývoje života na Zemi. Truchlí nad ztrátou divočiny a přichází s vlastní vizí budoucnosti.
 
Vstupné 120, - Kč
Vstupenky

Jezero – divadelní představení

 
 
Kolonie z.s. ve spolupráci s A studiem Rubín
 
 
 
Klučičí iniciační cesta pod hladinu. Divadelní představení na pomezí mýtu a mafiánského filmu podle Magnesií Literou oceněného románu Bianky Bellové o vodě, co mizí stejně jako láska.      Režie Lucie Ferenzová, hrají Vojtěch Hrabák, Jakub Gottwald, Jiří Štrébl a Anita Krausová.
 
PEDSTAVENÍ PRO NEMOC ZRUENO!
Copyright © 2021 PaNaMo.  All Rights Reserved